RSS2.0

TÜRKİYE'NİN 55 DOĞA HARİKASI ATLAS'IN SAYISINDA

27 Ağustos 2008 ÇarşambaAtlas Dergisi, Ağustos Sayısında Bütün Okuyucularına "Türkiye Gezi Atlası" Hediye Ediyor.

Atlas dergisi, Ağustos sayısında bütün okuyucularına "Türkiye Gezi Atlası" hediye ediyor.
Kitapçıkta Türkiye’nin 55 doğa harikası, fotoğraflar ve haritalarla tanıtılıyor. Atlas’ın Türkiye doğasına ilişkin geniş birikiminin eseri olan "Türkiye Gezi Atlası", kalın kapaklı, spiralli, kuşe kağıda basılı ve 111 sayfa. Atlas’ın bu ayki kapak konusu ise Amasra. "Esirgeyen Amasra" başlığıyla termik santral yapılmak istenen Karadeniz’in bu en güzel ilçesi ayrıntılı olarak işleniyor. Binbirgece Masalları’nın izini süren Atlas, bu sayısında Özbekistan ve İran’a uzanıyor. İran’da, maskeli kadınların şehri Minab’a konuk oluyor. Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan en önemli doğa alanlarından Tuz Gölü’nün hüzünlü direnişi ve Anadolu’nun arkeolojik hazinelerinden Limyra görkemli fotoğraflarla dergi sayfalarında yer alıyor.
Atlas, fotoğraf ve yazılarının yanı sıra, yıllardır Harita Servisi’nin hazırladığı haritalarıyla büyük ilgi çekiyor. Atlas, Şubat 2008’den beri de her ay Türkiye ile ilgili bir harita kitapçığını okuyucularına hediye ediyor.
Atlas dergisi Ağustos sayısında Amasramızın tanıtımına yer verdi. Esirgeyen Amasra başlığıyla kapakta manşet edilen şehrimiz için şu ifadelere yer verildi.
"Karadeniz'in berrak sularına uzanan bir yarımadanın üzerinde Amasra şehri. Doğal güzellikte birbirleriyle yarışan ormanlar, adacıklar ve koylarla süslü. Ama büyük bir derdi var: Hemen dibine, yemyeşil ormanların koynuna planlanan termik santral."

0 yorum: